Kliknij tutaj!
Kliknij tutaj!


Kliknij tutaj!
Kliknij tutaj!

 

NAWIGATOR: Strona główna -> Książki dla biznesu -> Dla domu
Książki dla biznesu: Rozrywka i wypoczynek
Odpoczynek biznesmana to nie "Magda M.", niestety. W wolnym czasie możesz sięgnąć po poradniki, które być może Ci się nie przydadzą, ale coś tam w głowie zostanie. Zestawiając tę kategorię odrzuciliśmy najgłupsze i najbardziej bezsensowne...
Jeżeli ich nie przeczytasz, nic złego się nie stanie. Mimo to naszym zdaniem warto. Choćby dla uśmiechu.
Staraliśmy się wybrać takie, które mają jakiś sens w polskich warunkach (rzadkość) i nie zawierają porad typu "potem wydaj na reklamę jakieś nieduże pieniądze, dwa czy trzy miliony dolarów".

 

Aby zapoznać się z pełnym opisem i okładką wybranej książki oraz aktualną ceną - kliknij na jej tytuł. Nie podajemy cen, gdyż nie jesteśmy w stanie na bieżąco monitorować zmieniających się rabatów i promocji.

  Jeżeli chcesz obejrzeć więcej niż jedną książkę z listy - klikaj na tytuły prawym klawiszem myszki i wybieraj opcje:
  - MS Internet Explorer: "Otwórz łącze w nowym oknie", "Otwórz łącze w nowej karcie"
  - FireFox ENG: "Open Link in New Tab"
  - Opera PL: "Otwórz na karcie w tle"

30 minut nauki zarządzania czasem
Przeraża cię zwykły terminarz lub kalendarz? Ułożony od A do Z plan dnia jest dla ciebie czystą teorią? Witaj w klubie ludzi chaotycznych, czyli takich, którzy nie potrafią zarządzać własnym czasem. Ta książeczka przedstawia przede wszystkim metody organizacji czasu dla ludzi, u których dominuje prawa półkula mózgu, czyli takich, którzy myślą raczej obrazami niż słowami.

  Calimeromarketing, czyli w czym małe przedsiębiorstwa mogą być wielkie
  Calimeromarketing to książka napisana specjalnie dla setek tysięcy małych przedsiębiorców, osób prowadzących jednoosobową działalność gospodaczą i "wolnych strzelców". Przedsiębiorców, którzy każdego dnia muszą konkurować z większymi kolegami i którzy muszą sobie radzić we wszystkich aspektach przedsiębiorczego życia, będąc jednocześnie pozostawieni sami sobie.

Chiński świt - rewolucja w technologii i przedsiębiorczości
Wyobraź sobie, że dane jest ci uczestniczyć w najważniejszych wydarzeniach z działalności Billa Gatesa, Steve'a Jobsa i innych idoli dzisiejszej nowej ekonomii. Rewolucja technologiczna, podobna do przeprowadzonej przez nich w Dolinie Krzemowej, obecnie przetacza się przez Chiny, ale niesie znacznie bardziej dramatyczne implikacje.
Dynamiczni przedsiębiorcy - wykorzystujący technologię do radykalnego przekształcenia biznesu i życia kulturalnego w Chinach - walczą nie tylko z przestarzałymi modelami przedsiębiorczości i nieustabilizowaną gospodarką, lecz także z nieprzewidywalnym rządem, odnoszącym się do technologii informacyjnej raz z miłością, a raz z nienawiścią. Pekin z jednej strony energicznie forsuje rozwój sieci Internetu, a z drugiej strony poddaje go przeróżnym regulacjom prawnym, a nawet cenzuruje.

  Emigracja
  Jest to pierwszy na rynku polskim poradnik, po przeczytaniu którego Polak rozważający możliwość wyemigrowania, uzyska pełną wiedzę na temat możliwości i procedur. USA, Kanada, Australia, Nowa Zelandia - zasady emigracji legalnej, typy wiz, system punktowy, lista preferowanych zawodów - wszystko to staje się dzięki lekturze tej publikacji znacznie prostsze.
  Książka - z powodów oczywistych - nie obejmuje krajów Unii Europejskiej.

Estoński cud
Estoński cud to imponująca historia o tym jak szybkie i przemyślane reformy polityczno-gospodarcze wydobyły ten kraj z socjalistycznego zacofania czyniąc z niego perłę Bałtyku. Niskie i proste podatki, szybka prywatyzacja, zniesienie barier celnych oraz inwestycje zagraniczne uczyniły Estonię najszybciej rozwijającym się krajem Europy Środkowo-Wschodniej. Autorem tego sukcesu jest estoński mistrz liberalizmu i gospodarczy cudotwórca, Mart Laar.

  Euro: nowy pieniądz
  Omówione zagadnienia: euro jako waluta Unii Gospodarczej i Walutowej, polityka pieniężna i budżetowa w ramach obszaru euro - założenia i realizacja w praktyce, euro jako waluta międzynarodowa, rynek finansowy obszaru euro, perspektywy rozszerzenia obszaru euro.
  Rzecz przydatna, gdyż wypadałoby wiedzieć, czym i dlaczego będziemy płacić za trzy do pięciu lat.

Jak uzyskać pozwolenie na broń
Taszczymy ze sobą te pliki banknotów ze sklepu do banku, z banku do sklepu, do dostawcy, od dostawcy... Jeżeli przechadzasz się na terenie zwanym "trójkątem bermudzkim" typu łódzkiej ulicy Wschodniej lub warszawskiej Pragi - mały kawałek metalu może okazać się przydatny.
Publikacja prezentuje kto i w jaki sposób może otrzymać pozwolenie na broń. Zawiera ona najważniejsze akty prawne, z którymi musi się zapoznać osoba ubiegająca się o uzyskanie pozwolenia. Osoba ubiegająca się o uzyskanie pozwolenia na broń zobowiązana jest do poddania się badaniom lekarskim i psychologicznym. Po pozytywnym badaniu przystępuje do egzaminu przed komisją (powołaną przez właściwy organ Policji) ze znajomości przepisów dotyczących posiadania i używania danej broni oraz z umiejętności posługiwania się tą bronią. Egzamin ten składa się z dwóch części - teoretycznej i praktycznej. Po pozytywnym zdaniu egzaminu otrzymuje się pozwolenie.

  Bogaty ojciec, biedny ojciec
  Nie do końca rozumiemy dlaczego, ale jest to absolutny bestseller na rynku poradników okołobiznesowych.
  Czego bogaci uczą swoje dzieci na temat pieniędzy i o czym nie wiedzą biedni i średnia klasa? Dowiedz się, jak sprawić, aby pieniądze pracowały dla ciebie i dlaczego nie musisz mieć bardzo wysokiej pensji, aby stać się zamożnym. Książka, która wstrząsnęła światem finansów! Jeśli borykasz się z finansami, zarabiając jedynie na skromne życie i co miesiąc z tęsknotą wypatrujesz dnia wypłaty, wiedz, że dzielisz los większości. Możesz jednak szybko znaleźć się wśród mniejszości, która w pełni korzysta z życia.
  Książka od kilku lat utrzymuje się na szczycie światowych bestsellerów. Autor, Robert Kiyosaki, otwiera nam oczy na świat, jakiego nie poznamy w szkole czy na studiach. Współczesna edukacja przygotowuje bowiem dzieci i młodzież do życia w świecie, który tak naprawdę już nie istnieje.

Negocjacje doskonałe
W tej książce znajdziesz jasne i konkretne wskazówki, jak radzić sobie w sytuacjach negocjowania kontraktu, wysokości wynagrodzenia czy niższej ceny samochodu a także jak unikać błędów, przez które rozmowy mogą zakończyć się fiaskiem. Jeśli zastosujesz je w pracy, w domu, na forum publicznym - uzyskasz więcej w krótszym czasie.

  O skutecznym prowadzeniu rozmów telefonicznych
  Książka ta zapoznaje z technikami i metodami prowadzenia rozmów telefonicznych: poczynając od prawidłowego zgłoszenia się poprzez umiejętne podtrzymanie rozmowy aż do jej pomyślnego zakończenia. Pozycja ta zawiera również wiele cennych uwag dotyczących czasu trwania rozmowy, zachowania w sytuacjach konfliktowych, obsługiwania kapryśnych klientów oraz panowania nad własnymi, często błędnymi reakcjami.
  Krótko, lekko i dowcipnie przedstawiono nie tylko typowe błędy i nawyki mające negatywny wpływ na skuteczność porozumiewania się przez telefon, ale przede wszystkim rady i wskazówki do zastosowania w codziennej pracy. Książka zawiera też interesujący test, który pozwoli na sprawdzenie swoich umiejętności prowadzenia rozmów telefonicznych.

 

NAWIGATOR: Strona główna -> Książki dla biznesu -> Dla domu