Kliknij tutaj!
Kliknij tutaj!


Kliknij tutaj!
Kliknij tutaj!

 

NAWIGATOR: Strona główna -> Książki dla biznesu -> Zanim zaczniesz
Książki dla biznesu: Zanim zaczniesz
W tej kategorii zamieściliśmy kilka książek, z których co najmniej jedną lub dwie powinien przeczytać każdy, kto myśli o rozpoczęciu działalności gospodarczej. To poważna decyzja i nie można jej podejmować pochopnie. W tych książkach znajdziesz odpowiedzi na sporo nurtujących Cię pytań - będziesz wiedzieć, co Cię czeka a może nawet trochę się uspokoisz?
Dużą część informacji zawartych w poniższych pozycjach możesz znaleźć również na stronach naszego vortalu. Na pewno jednak nie wszystkie (nie jest naszą ambicją pisanie podręczników w nieco tylko innej formie). Poza tym nie oszukujmy się: ślęczenie przed monitorem jest znacznie mniej wygodne i przyjemne niż fotel z kubkiem dobrej herbaty.

 

Aby zapoznać się z pełnym opisem i okładką wybranej książki oraz aktualną ceną - kliknij na jej tytuł. Nie podajemy cen, gdyż nie jesteśmy w stanie na bieżąco monitorować zmieniających się rabatów i promocji.

  Jeżeli chcesz obejrzeć więcej niż jedną książkę z listy - klikaj na tytuły prawym klawiszem myszki i wybieraj opcje:
  - MS Internet Explorer: "Otwórz łącze w nowym oknie", "Otwórz łącze w nowej karcie"
  - FireFox ENG: "Open Link in New Tab"
  - Opera PL: "Otwórz na karcie w tle"

ABC small businessu
Jak założyć i prowadzić własną firmę? Jak prowadzić księgowość? Jak Cię rozliczy Urząd Skarbowy?
Stan prawny na dzień 1.09.2007 r.

  Mit przedsiębiorczości. Dlaczego większość małych firm upada i jak temu zaradzić?
  Mit przedsiębiorczości to mit, w który wierzy większość ludzi zakładających małe firmy. To tragiczne w skutkach łudzenie się, że jeśli ktoś zna się na pracy technicznej w firmie, może z powodzeniem prowadzić firmę wykonującą tę pracę. Ten fenomenalny bestseller rozwiewa powszechny mit o zakładaniu działalności gospodarczej. Michael E. Gerber jest autorem popularnej serii książek biznesowych E-Myth. W tej książce dzieli się wnioskami płynącymi z wieloletniego doświadczenia we współpracy z ponad dwudziestoma pięcioma tysiącami małych przedsiębiorców. Gerber pokazuje, w jaki sposób błędne, lecz jakże powszechne założenia i wiedza techniczna przeszkadzają w prowadzeniu własnej firmy.
  Gerber przeprowadza nas przez wszystkie etapy cyklu życia firmy, od fazy zarodkowej do fazy rozkwitu i dojrzałości: światła w tunelu, które dane jest ujrzeć tylko najlepszym. Pokazuje, jak zastosować bogate doświadczenie sieci franczyzowych w każdym typie działalności (i niekoniecznie rozwijać firmę na zasadzie franczyzy). Co najważniejsze, Gerber uświadamia, czym różni się praca nad własną firmą od pracy we własnej firmie. Ta książka pomoże ci rozwijać firmę w sposób produktywny i pewny.

Przedsiębiorczość dla ambitnych: jak uruchomić własny biznes
Książka omawia proces uruchamiania nowego biznesu, związane z tym działania i problemy, reguły i zasady postępowania, jak również decyzje, które muszą podejmować inicjatorzy nowych przedsięwzięć. Adresowana jest przede wszystkim do ludzi młodych i wykształconych, dla których założenie własnego, ambitnego i dynamicznego biznesu, oznacza wejście na obiecującą ścieżkę kariery zawodowej i atrakcyjny pomysł na życie.

  Zakładamy firmę
  Publikacja stanowi kompendium wiedzy dla osób, które zamierzają założyć własną firmę, w tym również o profilu działalności podlegającej szczególnym uregulowaniom, jak działalność koncesjonowana czy regulowana. Wskazuje ona przyszłemu przedsiębiorcy, jak krok po kroku założyć działalność gospodarczą (z uwzględnieniem wybranej formy prawnej) oraz jakie obowiązki będą na nim ciążyć po założeniu firmy.
  Czytelnik znajdzie w niej także informacje na temat ulg dla osób bezrobotnych, które rozpoczynają działalność, funduszy unijnych, a także form opodatkowania działalności gospodarczej. Autorki ponadto omawiają dodatkowe obowiązki przedsiębiorców, takie jak wywózka śmieci, obowiązek informowania określonych instytucji (m. in. sanepidu i generalnego inspektora informacji finansowej) , oraz inne, wynikające ze specyfiki ich działalności, np. dotyczące podmiotów wprowadzających na rynek sprzęt elektryczny i elektroniczny.
  W poradniku zostały zamieszczone załączniki, w tym biznesplan i wniosek o dotację, sporządzony na podstawie realnych i wysoko ocenionych wskaźników, który niewątpliwie okaże się przydatny w razie ubiegania się przedsiębiorcy o dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej.

Zanim wystartujesz: roczny plan dla przedsiębiorczych
Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę zakładając własny biznes? Jak przygotować siebie i rodzinę do tej decyzji? Jak określić swój produkt i rynek? Jak racjonalizować koszty? Jak uchronić się przed brakiem kapitału? Jak zdobywać i wykorzystywać potrzebne informacje? Jak dobierać współpracowników? Jakie znaczenie ma lokalizacja firmy?

 

NAWIGATOR: Strona główna -> Książki dla biznesu -> Zanim zaczniesz